A kolin egy makrotápanyag, mely szükséges a máj és az agy megfelelő működéséhez, biztosítja az idegrendszer és az izmok egészséségét, valamint hozzájárul a normális anyagcsere fenntartásához.
A kolin vízben oldódó tápanyag, hasonlóan hat az agyműködésre és a szervezet kiválasztó-rendszerére, mint a B-komplex tagjai. Az idegrendszert támogató funkciói közül kiemelten fontos az acetilkolin nevű neurotranszmitter működésének támogatása - az acetilkolin kommunikál az izom- és idegsejtek között, valamint részt vesz bizonyos sejtmegújító folyamatokban. A megfelelő kolinszint segítséget nyújthat az asztma és bizonyos májbetegségek tüneteinek kezelésére, várandósság alatt pedig megelőzhetők vele bizonyos magzati idegrendszeri zavarok kialakulása. Intenzív sportolás mellett ugyancsak fontos odafigyelni a megfelelő kolinbevitelre, a kolin ugyanis javítja az izomsejtek közötti kommunikációt, így erősíti az állóképességet, emellett pedig támogatja a zsírbontást.
Kis mennyiségben szervezetünk képes előállítani, a napi szükségletet azonban kénytelenek vagyunk külső forrásból fedezni. Kolin viszonylag nagy mennyiségben található a májban és a tojásban, a lazacban, a kelbimbóban és a karfiolban.
A megfelelő mennyiségű kolin fogyasztása az agyunk, idegrendszerünk, májunk, veséink kielégítő működéséhez szükséges, ugyanakkor kiemelten fontos az emelt kolin-bevitel gyermekváráskor a magzat egészséges fejlődéséhez.
B-vitaminokkal és C-vitaminnal az idegrendszer megfelelő működéséért és az egészséges energiaháztartásért.
A tünetek között szerepel a rossz közérzet, izomgyengeség, memóriazavarok, a kognitív képességek romlása, izomfájdalom, idegkárosodás, illetve mentális panaszok is megjelenhetnek, például hangulatingadozás vagy hangulatzavarok. Bizonyos májpanaszok, többek között a reverzibilis zsírelváltozás utalhat még kolinhiányra, a nem megfelelő mennyiségű kolinbevitel továbbá ront az Alzheimeres betegek állapotán.
A napi kolinbeviteli szükséglet férfiaknál 550, nőknél 425 mg - ez az érték várandósság alatt 450, szoptatás alatt 550 mg-ra nő.
A megfelelő mennyiségű kolin fogyasztása az agyunk, idegrendszerünk, májunk, veséink kielégítő működéséhez szükséges, ugyanakkor kiemelten fontos az emelt kolin-bevitel gyermekváráskor a magzat egészséges fejlődéséhez.
A készítmény magas dózisban tartalmaz B-vitaminokat és kolint, ezáltal aktívan járul hozzá szervezetünk B-vitamin szükségletének fedezéséhez.